Zespół Szkół CKR

im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu

plakat nabor sp

DSCN6080Już po raz dziewiąty w naszej szkole przeprowadziliśmy kampanię „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2017". Pomysłodawcą jest Fundacja Dobre Życie na czele z panią Walentyną Rakiel–Czarnecką. Ze względu na wspólny cel, jakim jest prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia, akcję połączyliśmy ze „Świętem miodu”. Kampanię rozpoczęliśmy od konkursu na najciekawszy plakat promujący powyższą akcję. Dużym zaskoczeniem było zaangażowanie się większości klas, dlatego wybór zwycięscy był bardzo trudny.

Czytaj więcej...

miesiac bibliotekKONKURS

Z tej okazji zapraszamy wszystkich słuchaczy do konkursu SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę.
Polega on na fotografowaniu się z wybraną książką, wpasowując się w jej okładkę strojem lub tłem oraz zastosowaniem odpowiedniej perspektywy.
Prace należy złożyć w bibliotece szkolnej.
DSCN6202Nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Nasi uczniowie Maciej Bryliński i Gabriela Pawłowska, pod czujnym okiem nauczycielek bloku żywienia, Andżeliki Kopczyńskiej i Anny Kopackiej przygotowali: miodownik, ciasteczka owsiane na miodzie, drób otulony miodem oraz żeberka w miodzie z suszonymi owocami.

Czytaj więcej...

P1600727Stało się już tradycją, że uczniowie uczniowie klas drugich technikum na zajęciach z przedmiotu wiedza o kulturze udają się do sąsiadującego ze szkołą kościoła pw. św. Urszuli w Kowalu, aby zapoznać się z najciekawszymi obiektami zabytkowymi tam się znajdującymi. Kościół parafialny praktycznie jako jedyny stanowi namacalny dowód bogatej i sięgającej głęboko w czasy średniowiecza historii naszego królewskiego grodu. Uczniowie poznali styl architektoniczny kościoła i dostrzegli zmiany, jakie następowały w ciągu minionych wieków, podziwiali zabytkowe, barokowe ołtarze, obrazy, cały szereg interesujących tablic epitafijnych (począwszy od XVII do XX w.), portal z herbem jednego z możnych fundatorów – rodaka kowalskiego, bpa Piotra Tylickiego, a także obelisk poświęcony urodzonemu w Kowalu królowi Kazimierzowi III Wielkiemu.

Czytaj więcej...