Wycieczka do Torunia

wycieczka do torunia 1 20171207 1603988160Dnia 6 grudnia 1017 roku z okazji Mikołajek uczniowie klas II TŻiUG, II TM/TA i IV TŻiUG wraz z wychowawczyniami i panią pedagog wzięli udział w wycieczce do Torunia. W ramach wyjazdu w Kinie Centrum obejrzeliśmy film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy". Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a u nas do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 h:47 min:46 sek.

Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie. Po projekcji udaliśmy się na Stare Miasto, by zapoznać się z ciekawymi miejscami tego obfitującego w gotyckie zabytki miasta oraz dokonać zakupu pamiątek i pierników, których smak jest niepowtarzalny, zachowany dzięki starym recepturom wykorzystywanym przez firmę "Kopernik".