Na bieżąco w tematyce pszczelarskiej…

na bieco w tematyce pszczelarskiej 1 20171211 1877454139W dniu 07.12.2017 r. uczniowie-członkowie Klubu Młodego Pszczelarza wraz z opiekunem brali udział w konferencji na temat: „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, zorganizowanej przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Konferencja odbyła się w Toruniu, w siedzibie urzędu. Program obejmował m.in. następujące zagadnienia: pszczoły jako ważny element produkcji rolniczej i ogrodniczej, możliwości eliminowania przyczyn masowego ginięcia pszczół poprzez właściwą gospodarkę pasieczną oraz hodowlę pszczół w mieście w pasiekach zlokalizowanych na dachach. Udział w konferencji poszerzył naszą wiedzę w zakresie, jak wielkie znaczenie mają pszczoły w życiu człowieka i gospodarce, jakie zagrożenia czyhają na te owady w postaci chorób oraz antropogenicznego oddziaływania człowieka. Po konferencji młodzież odbyła spacer po toruńskiej Starówce.

26Cze
27Cze