Braliśmy udział w projekcie „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”

partnerstwo na rzecz ksztacenia zawodowego 1 20171211 1627601750W dniach 5-6 grudnia 2017 r. Ośrodek Rozwoju Edukacji zorganizował w Warszawie seminarium dla pracowników branż hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej oraz spożywczej. Celem warsztatów było m.in. poznanie opinii pracodawców oraz nauczycieli kształcenia zawodowego na temat kierunków rozwoju poszczególnych branż, zmian w kształceniu zawodowym oraz roli pracodawcy na egzaminie. Warsztaty branżowe poprzedzone zostały wykładami ekspertów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Gościem specjalnym był znany i ceniony w branży gastronomicznej Karol Okrasa. Nasza szkołę reprezentowały panie Wanda Garlicka właścicielka firmy „Garsad” z Krukowa i Iwona Daniel nauczycielka przedmiotów zawodowych. Warto dodać, że dyskusja podczas warsztatów branżowych była bardzo merytoryczna i burzliwa. Należy mieć nadzieję, że wnioski pracodawców oraz nauczycieli kształcenia zawodowego, które wypłynęły podczas spotkania, zostaną uwzględnione i przyczynią się do jeszcze lepszych efektów kształcenia młodzieży, a co za tym idzie, pozyskiwania nowoczesnej kadry dla gospodarki.

21 Wrz
Agro Show Bednary