Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Najlepsi kucharze w województwie

najlepsi kucharze w wojewodztwie 1 20171215 1718308031Dnia 14 grudnia 2017 r. odbył się konkurs kulinarny „Wigilia w mieście a na wsi” zorganizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie Oddział Terenowy Bydgoszcz. Uczestnikami konkursu była wyłącznie młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy polegał na wyborze najlepszych dań z spośród nadesłanych zgłoszeń przez szkoły na podstawie przepisów i zdjęć oraz zgodności z tematem konkursu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniono sześć zespołów w tym znalazł się także nasz zespół w składzie: Maciej Czarniak i Paulina Majewska, którzy przystąpiły do drugiego etapu. Uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli żywienia: Elżbietę Wożniak i Alicję Gołembiewską-Lewandowską. Kolejnym etapem był już Finał Konkursu, który polegał na przygotowaniu dwóch potraw wigilijnych: dania na ciepło oraz zupy lub zamiennie dania na zimno. Potrawy były przygotowywane na miejscu przez zespoły dwuosobowe na wcześniej przygotowanych przez organizatora stanowiskach w restauracji Villa Calvados w Bydgoszczy. Każdy zespół mógł dowolnie wzbogacić dania naturalnymi dodatkami spożywczymi oraz zadbać o regionalny element dekoracyjny, który wzbogacił estetykę wystawki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali następujące potrawy: zupę borowikową z kluskami kładzionymi oraz karpia w sosie piernikowym z puree selerowo-jabłkowym z prażonymi migdałami. Komisja Konkursowa przyznała nagrody biorąc pod uwagę: zgodność tematyczną, stopień trudności wykonania, smak, aranżację potrawy, prawidłowy dobór składników, ergonomię i czystość stoiska. Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce!!! Każdy z finalistów otrzymał nagrodę rzeczową – robot wieloczynnościowy oraz okolicznościowy dyplom, które wręczył zastępca dyrektora OT KOWR w Bydgoszczy Wojciech Kędzia. Bardzo cieszymy się z wygranej i gratulujemy wspaniałego sukcesu.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl