Najlepsi kucharze w województwie

najlepsi kucharze w wojewodztwie 1 20171215 1718308031Dnia 14 grudnia 2017 r. odbył się konkurs kulinarny „Wigilia w mieście a na wsi” zorganizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie Oddział Terenowy Bydgoszcz. Uczestnikami konkursu była wyłącznie młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy polegał na wyborze najlepszych dań z spośród nadesłanych zgłoszeń przez szkoły na podstawie przepisów i zdjęć oraz zgodności z tematem konkursu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniono sześć zespołów w tym znalazł się także nasz zespół w składzie: Maciej Czarniak i Paulina Majewska, którzy przystąpiły do drugiego etapu. Uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli żywienia: Elżbietę Wożniak i Alicję Gołembiewską-Lewandowską. Kolejnym etapem był już Finał Konkursu, który polegał na przygotowaniu dwóch potraw wigilijnych: dania na ciepło oraz zupy lub zamiennie dania na zimno. Potrawy były przygotowywane na miejscu przez zespoły dwuosobowe na wcześniej przygotowanych przez organizatora stanowiskach w restauracji Villa Calvados w Bydgoszczy. Każdy zespół mógł dowolnie wzbogacić dania naturalnymi dodatkami spożywczymi oraz zadbać o regionalny element dekoracyjny, który wzbogacił estetykę wystawki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali następujące potrawy: zupę borowikową z kluskami kładzionymi oraz karpia w sosie piernikowym z puree selerowo-jabłkowym z prażonymi migdałami. Komisja Konkursowa przyznała nagrody biorąc pod uwagę: zgodność tematyczną, stopień trudności wykonania, smak, aranżację potrawy, prawidłowy dobór składników, ergonomię i czystość stoiska. Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce!!! Każdy z finalistów otrzymał nagrodę rzeczową – robot wieloczynnościowy oraz okolicznościowy dyplom, które wręczył zastępca dyrektora OT KOWR w Bydgoszczy Wojciech Kędzia. Bardzo cieszymy się z wygranej i gratulujemy wspaniałego sukcesu.

21 Wrz
Agro Show Bednary