Nasza szkoła na Powiatowych Stołach Wigilijnych w Choceniu

nasza szkoa na powiatowych stoach wigilijnych w choceniu 1 20171219 2083318264W niedzielę 17 grudnia 2017 r. zgodnie z tradycja naszego zorganizowano XIX Powiatową Wystawę "Stoły Wigilijne na Kujawach". Organizatorem wystawy był Samorząd Powiatu Włocławskiego oraz Samorząd Gminy Choceń. Tak jak w poprzednich latach i tym razem podczas wystawy spotkały się: koła gospodyń, młodzież ze szkół powiatu włocławskiego, którzy przygotowali najróżniejsze potrawy wigilijne oraz wystawcy wyrobów rękodzieła ludowego. Wśród bogato udekorowanych stołów, na których znajdowały się pyszne, tradycyjne potrawy wigilijne, nie zabrakło naszej szkoły. W tym roku przygotowali i reprezentowali nas uczniowie klasy I Szkoły Branżowej i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz wraz z nauczycielami Alicją Gołembiewska-Lewandowską i Elżbietą Woźniak.

Zwiedzający mieli możliwość degustacji przygotowanych potraw takich jak: zupa borowikowa z kluskami kładzionymi, ryba w panierce orzechowej, karp w cynamonie z prażonymi migdałami, sałatki śledziowe, roladki szpinakowe z łososiem, paszteciki, pierogi, kulebiak, pierniczki, keks, szary piernik. Uczestnikom na koniec wystawy wręczono okolicznościowe podziękowania i drobne upominki.