Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Nasza szkoła na Powiatowych Stołach Wigilijnych w Choceniu

nasza szkoa na powiatowych stoach wigilijnych w choceniu 1 20171219 2083318264W niedzielę 17 grudnia 2017 r. zgodnie z tradycja naszego zorganizowano XIX Powiatową Wystawę "Stoły Wigilijne na Kujawach". Organizatorem wystawy był Samorząd Powiatu Włocławskiego oraz Samorząd Gminy Choceń. Tak jak w poprzednich latach i tym razem podczas wystawy spotkały się: koła gospodyń, młodzież ze szkół powiatu włocławskiego, którzy przygotowali najróżniejsze potrawy wigilijne oraz wystawcy wyrobów rękodzieła ludowego. Wśród bogato udekorowanych stołów, na których znajdowały się pyszne, tradycyjne potrawy wigilijne, nie zabrakło naszej szkoły. W tym roku przygotowali i reprezentowali nas uczniowie klasy I Szkoły Branżowej i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz wraz z nauczycielami Alicją Gołembiewska-Lewandowską i Elżbietą Woźniak.

Zwiedzający mieli możliwość degustacji przygotowanych potraw takich jak: zupa borowikowa z kluskami kładzionymi, ryba w panierce orzechowej, karp w cynamonie z prażonymi migdałami, sałatki śledziowe, roladki szpinakowe z łososiem, paszteciki, pierogi, kulebiak, pierniczki, keks, szary piernik. Uczestnikom na koniec wystawy wręczono okolicznościowe podziękowania i drobne upominki.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl