Mikołaj przyjechał do Kowala

mikoaj przyjecha do kowala 1 20171219 1374653319W dniu 10 grudnia 2017 r. do remizie OSP w Kowalu po raz kolejny odbył się finał akcji dobroczynnej „Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala”. Nasza szkoła włączyła się czynnie w to wydarzenie. Już wiele dni wczesniej na warsztatach szkolnych uczniowie klas mechanizacyjnych, pod kierunkiem pana mgr inż. Krzysztofa Jankowskiego, przygotowywali świeczniki wykonane z drewna, które zostały wraz z innymi podarunkami przekazane na aukcję charytatywną. Uczniowie klasy II Technikum (żywieniowego) oraz III Technikum (mechanizacyjnego) przygotowali występ dla najmłodszych widzów pt.: „Witajcie w naszej bajce”.

Na scenie zaśpiewały także: Ola Górniak z klasy IV TŻ oraz Agata Daniel – laureatka wielu krajowych i międzynarodowych festiwalów piosenki. Uczniowie klas żywieniowych przez cały czas trwania imprezy piekli gofry, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Łącznie podczas tegorocznej akcji dobroczynnej udało się zebrać 15 404, 21 zł! Zebrane pieniążki zostaną przekazane na niepełnosprawne dzieci z Kowala i okolic. Cieszymy się, że i my mogliśmy przyczynić się do sukcesu tego pięknego projektu.