Właściwa eksploatacja, to nasze bezpieczeństwo

waciwa eksploatacja to nasze bezpieczestwo 1 20171221 1483254931Zajęcia praktyczne uczniów z Technikum kształcącym się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki prowadzone są w oparciu o szkolną pracownię oraz warsztaty szkolne. Jednakże wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie stawiane są przed przyszłymi absolwentami, niektóre zajęcia praktyczne realizowane są w firmach prywatnych prowadzących działalność w obszarze tematyki w ramach programu nauczania. Realizując program zajęć praktycznych w dniu 14.12.2017 roku druga grupa uczniów klasy II Technikum odbyła zajęcia praktyczne zakładzie AUTO SERWIS w Rakutowie z tematyki: badania techniczne samochodów i pojazdów rolniczych. Badanie techniczne to obowiązkowe badanie sprawności naszego pojazdu przeprowadzane w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.

Jest ono niezbędne, aby pojazd w ogóle został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Pod nadzorem diagnosty uczniowie dokonywali badania, które obejmowało m.in: identyfikację pojazdu, sprawdzenie numeru VIN, jego zgodności z dowodem rejestracyjnym, sprawdzenie dodatkowego wyposażenia, stanu i poprawności działania ogumienia, oświetlenia, hamulców, układu kierowniczego, zawieszenia, nadwozia, układu wydechowego, silnika, elementów bezpieczeństwa oraz sprawdzenie posiadania obowiązkowego wyposażenia. W czasie zajęć kierownik Stacji omawiał właściwą eksploatację samochodów, pokazując jednocześnie jak wyglądają skutki jej nieprzestrzegani. Ponadto uczniowie zapoznali się z organizacją oraz zakresem działalności i funkcjonowaniem tejże firmy. Odbywanie zajęć praktycznych w zakładzie o tak bogatym wachlarzu świadczonych usług bez wątpienia podnosi poziom nauczania i wyszkolenia naszych uczniów. Dzięki takiej formie zajęć młodzież ma możliwość weryfikowania wiedzy w zakresie teorii i wdrażania jej w praktyce.

26Cze
27Cze