Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Zorganizowaliśmy Etap Okręgowy I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

etap okrgowy i ogolnopolskiego turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz 1 20180121 1696333303Dnia 18.01. br. w naszej szkole odbył się I Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Jesteśmy jedną z 8 szkół w Polsce, która podjęła się zorganizowania etapu okręgowego. Turniejowi patronowali: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Burmistrz Królewskiego Miasta Kowal. W szranki stanęli uczniowie następujących siedmiu szkół: Zespół Szkół Gastronomicznych z Bydgoszczy, Zespół Szkół z Bielic, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego z Gronowa, Zespół Szkół Chemicznych z Włocławka, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia, Zespól Szkół nr 3 z Włocławka i nasza szkoła.

Uczestnicy turnieju musieli odpowiedzieć na pytania, zawarte w teście przesłanym do komisji okręgowych przez Komitet Główny Turnieju. Następnie rozpoczęła się część praktyczna, w czasie której należało przygotować potrawę, w myśl hasła przewodniego turnieju: „Potrawy z drobiu w roli głównej”. Jak powiedziała przewodnicząca Jury, Małgorzata Kowalczyk-Przybytek, dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty we Włocławku, poziom części praktycznej był bardzo wysoki i wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowały wyniki części teoretycznej Turnieju. Ostatecznie I miejsce zajęła Agata Grzejszczyk z Zespół Szkół Chemicznych z Włocławka potrawą „Kaczka z pieczonym jabłkiem, konfiturą gruszkowo-imbirową podana z kluskami śląskimi”. Miejsce II zdobyła Sara Żylicz z Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego z Gronowa, która sporządziła potrawę o nazwie „Kurczak korma z karmelizowanymi warzywami i kaszą orkiszową”. Na miejscu III uplasowała się Roksana Rydwelska z Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia. Wykonała ona „Roladę z kurczaka z dressingiem ze szpinaku, suszonych pomidorów i orzechów nerkowca z sosem czosnkowym”.
Turniej zaszczycili swoją obecnością: Maria Mazurkiewicz- wicekurator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Małgorzata Kowalczyk-Przybytek- dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty we Włocławku, Katarzyna Kaczmarek-Sławińska- dyrektor toruńskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Marek Jaskulski- wicestarosta Powiatu Włocławskiego, ksiądz dr Piotr Głowacki – proboszcz parafii Kowal, Szymon Struciński – zastępca burmistrza Królewskiego Miasta Kowal, Halina Radziejewska - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kowalu, Witold Kwapiński - dyrektor Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu, Wojciech Rudziński- członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalu, były dyrektor naszej szkoły, Jacek Zbonikowski – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowalu, Tomasz Pawlicki - dyrektor Zespołu Szkół w Baruchowie, Jadwiga Śpibida - dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Kowalu, Małgorzata Rybacka - zwyciężczyni programy Bake off - Ale Ciacho!, Halina Stolarczyk - przewodnicząca Koła Seniorów w Kowalu.
Turniej okraszony był występami naszych szkolnych artystów oraz zaproszonej Natalii Mrozińskkiej z Brześcia Kujawskiego – mistrzyni świata Word Artistic Dance w kategorii Solo Urban Pop Dance Federation oraz Agaty Daniel – skromnej i utalentowanej wokalistki z Kutna. Zaproszeni goście i opiekunowie uczniów mieli też okazję udać się na wycieczkę do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, by zwiedzić niedawno oddany dwór rodziny Orpiszewskich (w tym ekspozycję poświęconą Marii Wodzińskiej–Orpiszewskiej, muzy F. Chopina i J. Słowackiego) oraz obejrzeć szkolną Izbę Tradycji.
Uczestnicy Turnieju, zarówno zwycięzcy, jak i ci, którzy nie zdobyli głównych miejsc, wyjechali od nas z wieloma wspaniałymi nagrodami rzeczowymi. Było to możliwe dzięki pozyskaniu przez nas sponsorów. I tak jeszcze raz serdecznie dziękujemy: Marii Mazurkiewicz- wicekurator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Małgorzacie Kowalczyk-Przybytek- dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty we Włocławku, Katarzynie Kaczmarek-Sławińskiej - dyrektor toruńskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Markowi Jaskulskiemu - wicestaroście Powiatu Włocławskiego, Eugeniuszowi Gołembiewskiemu – burmistrzowi Królewskiego Miasta Kowal, Halinie Radziejewskiej - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kowalu, Witoldowi Kwapińskiemu - dyrektorowi Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu, Andrzejowi Lewandowskiemu- prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalu, Halinie Błażejewicz - właścicielce Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Katarzynki, Wandzie Garlickiej - właścicielce firmy Garsad z Krukowa, Agencji Ochrony Osób i Mienia „Cerber” z Włocławka oraz firmom: Mirpol – Zakład Mechaniczno-Ślusarski z Wąbrzeźna i Sklep spożywczo-przemysłowy Kamila Balcerowska.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia