Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Wyjazdy na targi POLAGRA-PREMIERY

wyjazdy na targi polagra premiery 1 20180129 1804545452W dniach 19 i 20 stycznia 2018 r. słuchacze szkół dziennych kształcący w zawodach mechanicznych i słuchacze Kursów R.03 prowadzenie produkcji rolniczej oraz R.04 prowadzenie produkcji pszczelarskiej uczestniczyli w VII edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych „POLAGRA- PREMIERY”. Takie targi to źródło wiedzy na temat nowości oraz możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami polskich i zagranicznych firm. Wpływ nowych technologii na rolnictwo w ostatnich latach staje się wyraźny. W STREFIE PRECYZYJNEGO ROLNICTWA uczniowie i słuchacze mogli zapoznać się z inspiracjami oraz pomysłami na bardziej efektywną pracę w polu.

Zostały tam zaprezentowane specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne mające dać właścicielom gospodarstw nieco inne spojrzenie na zarządzenie rolniczym areałem. Polscy producenci jak: SAMASZ, KRUKOWIAK, EXPOM-KROŚNIEWICE, URSUS, BURY-MASZYNY ROLNICZE, BIN, MANDAM, MEPROZET, UNIA, AGRO-TOM, METALTECH czy URSUS przygotowali różnorodną ekspozycję dla właścicieli mniejszych i większych gospodarstw. Wśród wystawców zagranicznych nie zabrakło również takich marek jak: ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, MC Cormick, VALTRA, JOHN DEERE, KUBOTA, czy CASE IH. Prezentowano narzędzia, urządzenia
i maszyny rolnicze do uprawy roli, pielęgnacji i zbioru płodów rolnych, transportu, ochrony, nawożenia itp. Było też coś specjalnie dla płci pięknej, której zadedykowano STREFĘ NOWOCZESNEJ GOSPODYNI. Uczniowie i słuchacze naszej szkoły systematycznie uczestniczą w tego typu targach. Na bieżąco śledzą pojawiające się nowe trendy i technologie w rolnictwie.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia