Wyjazdy na targi POLAGRA-PREMIERY

wyjazdy na targi polagra premiery 1 20180129 1804545452W dniach 19 i 20 stycznia 2018 r. słuchacze szkół dziennych kształcący w zawodach mechanicznych i słuchacze Kursów R.03 prowadzenie produkcji rolniczej oraz R.04 prowadzenie produkcji pszczelarskiej uczestniczyli w VII edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych „POLAGRA- PREMIERY”. Takie targi to źródło wiedzy na temat nowości oraz możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami polskich i zagranicznych firm. Wpływ nowych technologii na rolnictwo w ostatnich latach staje się wyraźny. W STREFIE PRECYZYJNEGO ROLNICTWA uczniowie i słuchacze mogli zapoznać się z inspiracjami oraz pomysłami na bardziej efektywną pracę w polu.

Zostały tam zaprezentowane specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne mające dać właścicielom gospodarstw nieco inne spojrzenie na zarządzenie rolniczym areałem. Polscy producenci jak: SAMASZ, KRUKOWIAK, EXPOM-KROŚNIEWICE, URSUS, BURY-MASZYNY ROLNICZE, BIN, MANDAM, MEPROZET, UNIA, AGRO-TOM, METALTECH czy URSUS przygotowali różnorodną ekspozycję dla właścicieli mniejszych i większych gospodarstw. Wśród wystawców zagranicznych nie zabrakło również takich marek jak: ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, MC Cormick, VALTRA, JOHN DEERE, KUBOTA, czy CASE IH. Prezentowano narzędzia, urządzenia
i maszyny rolnicze do uprawy roli, pielęgnacji i zbioru płodów rolnych, transportu, ochrony, nawożenia itp. Było też coś specjalnie dla płci pięknej, której zadedykowano STREFĘ NOWOCZESNEJ GOSPODYNI. Uczniowie i słuchacze naszej szkoły systematycznie uczestniczą w tego typu targach. Na bieżąco śledzą pojawiające się nowe trendy i technologie w rolnictwie.

22 Lis
30 Lis