Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Szkolenie i udział w Targach „Grüne Woche” w Berlinie

szkolenie i udzia w targach gruene woche w berlinie 1 20180131 1815857039Tym razem nauczyciele z bloku żywienia: Anna Kopacka i Andżelika Kopczyńska wzięły udział w seminarium adresowanym do nauczycieli kształcenia zawodowego zainteresowanych wykorzystaniem techniki rolniczej w przetwórstwie spożywczym, gastronomii, gospodarstwie domowym z możliwością zastosowania energii odnawialnej. Seminarium zorganizowane zostało przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z Lubuskim Ośrodkiem Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku i było połączone z wyjazdem studyjnym na Targi „Grüne Woche” do Berlina.

Podczas seminarium odbyły się min. warsztaty: piekarnicze, cukiernicze, masarnicze, gdzie nauczyciele otrzymali certyfikaty. W Berlinie mieliśmy okazję zwiedzić zakład przetwórczy – Browar Brauhaus, gdzie uczestnicy przeanalizowali technologię produkcji piwa, a także udaliśmy się z wizytą w Riechstagu - parlamentu niemieckiego. Atrakcją wyjazdu było uczestnictwo w największych na świecie targach żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujących zwłaszcza specjalności regionalne, artykuły ekologiczne oraz luksusowe -Targach „Grüne Woche”. Dodatkową korzyścią dla uczestników seminarium była możliwość pozyskania materiałów informacyjnych o najnowszych rozwiązaniach technicznych i konstrukcyjnych stosowanych w urządzeniach technicznych w gospodarstwie domowym
i rolnym.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia