Regionalny Konkurs Orki 2017

regionalny konkurs orki 2017 1 20171016 1536310698Jak co roku nasza szkoła brała udział w zawodach szkół rolniczych w konkursie orki. Była to VII edycja regionalnego konkursu orki dla młodzieży. Konkurs przeprowadzony został przez Powiat Mogileński wraz z Fundacją Powiatu Mogileńskiego we współpracy z Zespołem Szkół w Bielicach, miesięcznikiem Top Agrar Polska, Przedsiębiorstwem Usługowo – Handlowym Chemirol w Mogilnie oraz Hurtownią Rolnik ze Strzelna. Honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Zawody odbywały się na poletkach Fundacji Powiatu Mogileńskiego i Zespołu Szkół w Bielicach koło Mogilna.

Konkurs adresowany był dla młodzieży szkół rolniczych województwa kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego oraz mazowieckiego. Został rozgrywany w kategorii orki pługiem tradycyjnym oraz pługiem obracalnym. W rywalizacji wzięło udział 15 szkół, z każdej po dwóch uczestników. Organizatorzy udostępnili niezbędny sprzęt (ciągnik + pług) do przeprowadzenia konkursu oraz treningu przed zawodami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paweł Człapiński oraz Dominik Pawlak. W tym roku nie udało się uzyskać żadnego miejsca na podium. Konkurenci okazali się lepsi albo też mieli lepsze warunki polowe, czy więcej szczęścia. Trzeba jednak pamiętać, że Paweł reprezentował naszą szkołę w ubiegłych edycjach i wtedy zdobył dwa razy z rzędu I miejsce w orce pługiem zagonowym, Dominik w zeszłym roku „wyorał” I miejsce w orce pługiem 4 – skibowym obracalnym. Trzeba przyznać jedno, chłopcy z naszej szkoły naprawdę świetnie orzą.

21 Wrz
Agro Show Bednary