Copyright 2018 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Gimnazjaliści z Kowala piekli kręciołki

gimnazjalici z kowala piekli krcioki 1 20180205 1019958209W czwartek 1 lutego 2018 r. odwiedzili naszą szkołę uczniowie III A klasy Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Piotra Tylickiego w Kowalu. Uczestniczyli w zajęciach praktycznych prowadzonych przez nauczyciela Alicję Gołembiewską-Lewandowską. Tematem przewodnim zajęć był wypiek produktu tradycyjnego szkoły pn. „kręciołki spod Kowala”. Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z charakterystyką produktu, wyglądem, tradycją i pochodzeniem.

Po prelekcji uczniowie przeszli do pracowni gastronomicznej, gdzie na początku obejrzeli etapy przygotowania ciasta do wypieku. Następnie przystąpili do formowania drożdżówki. W trakcie wypieku w oczekiwaniu na swoje drożdżówki gimnazjaliści zostali poczęstowani słodkimi faworkami upieczonymi przez starszych kolegów III klasy kształcących się w zawodzie kucharz. Uwieńczeniem spotkania była degustacja pysznych bułeczek drożdżowych w kształcie kwiatu tulipana, posypanych kruszonką z nadzieniem powidłowym.

 

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl