Trwa staż zawodowy w Nienburgu

trwa sta zawodowy w nienburgu 1 20180207 2018472069W minionym tygodniu pan dyrektor Andrzej Zdrojewski wraz z kierownikiem praktycznej nauki zawodu Iwoną Daniel odbył wizytę kontrolną do Niemieckiego Ośrodku Doskonalenia i Kształcenia Zawodowego DEULA w Nienburgu (Dolna Saksonia). Od 28 stycznia br. na dwutygodniowych praktykach w ośrodku przebywa grupa 18 uczniów z naszej szkoły kształcących się w klasie II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz w klasie III Technikum uczących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.

Nasza młodzież wyjechała pod opieką nauczycieli Anity Maciejczak i Krzysztofa Jankowskiego. Jak mogliśmy się przekonać, uczestnicy praktyk mają zajęcia w przestronnych halach wyposażonych w nowoczesną technikę rolniczą. Ośrodek robi piorunujące wrażenie, a ilość sprzętu, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne, wykorzystywane w branży rolniczej i hodowlanej, jest imponująca. Powrót naszych chłopców planowany jest na 10 lutego. Należy jeszcze dodać, że oprócz praktyk uczniowie mają również zaplanowane wycieczki i inne atrakcje. Relacja z całego pobytu już wkrótce na stronie naszej szkoły.