Copyright 2018 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Trwa staż zawodowy w Nienburgu

trwa sta zawodowy w nienburgu 1 20180207 2018472069W minionym tygodniu pan dyrektor Andrzej Zdrojewski wraz z kierownikiem praktycznej nauki zawodu Iwoną Daniel odbył wizytę kontrolną do Niemieckiego Ośrodku Doskonalenia i Kształcenia Zawodowego DEULA w Nienburgu (Dolna Saksonia). Od 28 stycznia br. na dwutygodniowych praktykach w ośrodku przebywa grupa 18 uczniów z naszej szkoły kształcących się w klasie II Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz w klasie III Technikum uczących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.

Nasza młodzież wyjechała pod opieką nauczycieli Anity Maciejczak i Krzysztofa Jankowskiego. Jak mogliśmy się przekonać, uczestnicy praktyk mają zajęcia w przestronnych halach wyposażonych w nowoczesną technikę rolniczą. Ośrodek robi piorunujące wrażenie, a ilość sprzętu, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania techniczne, wykorzystywane w branży rolniczej i hodowlanej, jest imponująca. Powrót naszych chłopców planowany jest na 10 lutego. Należy jeszcze dodać, że oprócz praktyk uczniowie mają również zaplanowane wycieczki i inne atrakcje. Relacja z całego pobytu już wkrótce na stronie naszej szkoły.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl