Copyright 2018 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Koktajle – tematyka kolejnych zajęć Koła Żywieniowego

koktajle tematyka kolejnych zaj koa ywieniowego 1 20180209 1188586088Dnia 8 lutego 2018 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie kółka żywieniowego pod kierunkiem nauczyciela z bloku żywienia Alicji Gołembiewskiej-Lewandowskiej. Głównym założeniem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną, przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem. Koktajle, które były motywem przewodnim podczas tego spotkania, wzbudzały wśród uczniów ogromne zainteresowanie.

Uczestnicy poznali zasady komponowania smoothies, ich właściwości oraz przygotowali kilka naprawdę zdrowych koktajli owocowo-warzywnych: „Malinowa rozkosz”, „Tropikalny raj”, „Cytrusowy mix”, „Melonowa świeżość” czy „Pietruszkowa moc”. Przygotowanie koktajli miało na celu zachęcić młodych ludzi do częstszego spożywania owoców i warzyw, które są świetną alternatywą dla modnych i niezdrowych słonych przekąsek. Zajęcia odbywają w wesołej i swobodnej atmosferze. Dzięki tym zajęciom uczniowie się integrują, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia są bardzo lubiane przez naszych uczniów, m.in. także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl