Koktajle – tematyka kolejnych zajęć Koła Żywieniowego

koktajle tematyka kolejnych zaj koa ywieniowego 1 20180209 1188586088Dnia 8 lutego 2018 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie kółka żywieniowego pod kierunkiem nauczyciela z bloku żywienia Alicji Gołembiewskiej-Lewandowskiej. Głównym założeniem zajęć jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną, przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem. Koktajle, które były motywem przewodnim podczas tego spotkania, wzbudzały wśród uczniów ogromne zainteresowanie.

Uczestnicy poznali zasady komponowania smoothies, ich właściwości oraz przygotowali kilka naprawdę zdrowych koktajli owocowo-warzywnych: „Malinowa rozkosz”, „Tropikalny raj”, „Cytrusowy mix”, „Melonowa świeżość” czy „Pietruszkowa moc”. Przygotowanie koktajli miało na celu zachęcić młodych ludzi do częstszego spożywania owoców i warzyw, które są świetną alternatywą dla modnych i niezdrowych słonych przekąsek. Zajęcia odbywają w wesołej i swobodnej atmosferze. Dzięki tym zajęciom uczniowie się integrują, uczą współpracy i współdziałania. Zajęcia są bardzo lubiane przez naszych uczniów, m.in. także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw.