Dzień Kobiet

dzie kobiet 1 20180309 2087488267W dniu 8 marca, w Święto Kobiet, społeczność męska naszej szkoły nie zapomniała o dziewczętach i paniach. Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej złożone zostały życzenia, dziewczyny obdarowano słodyczami, a panie bukiecikami tulipanów. Po południu nauczyciele i pracownicy szkoły udali się na wspólny obiad, po którym pojechali do Kutnowskiego Domu Kultury na występ „Cyniczne córy Zurychu" Artura Andrusa z towarzyszącym mu zespołem instrumentalnym. Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej".

Jest autorem trzech bestsellerowych albumów „Myśliwiecka", „Piłem w Spale... I co dalej?" oraz „Cyniczne Córy Zurichu". Występ bardzo przypadł nam do gustu. Artysta, oprócz brawurowo wykonywanych swoich piosenek-przebojów, w sposób dowcipny i przenikliwy potrafił przedstawić otaczającą nas rzeczywistość. Opowiadał o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał, również w lokalnej, kutnowskiej prasie. Publiczność żywo reagowała i obdarzyła artystę burzliwymi oklaskami. Warto dodać, że po występie wszystkie panie obdarowane zostały różami, bo trzeba wiedzieć, iż Kutno to miasto róż.

26Cze
27Cze