Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Dzień Kobiet

dzie kobiet 1 20180309 2087488267W dniu 8 marca, w Święto Kobiet, społeczność męska naszej szkoły nie zapomniała o dziewczętach i paniach. Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej złożone zostały życzenia, dziewczyny obdarowano słodyczami, a panie bukiecikami tulipanów. Po południu nauczyciele i pracownicy szkoły udali się na wspólny obiad, po którym pojechali do Kutnowskiego Domu Kultury na występ „Cyniczne córy Zurychu" Artura Andrusa z towarzyszącym mu zespołem instrumentalnym. Artur Andrus to dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu „Mistrz Mowy Polskiej".

Jest autorem trzech bestsellerowych albumów „Myśliwiecka", „Piłem w Spale... I co dalej?" oraz „Cyniczne Córy Zurichu". Występ bardzo przypadł nam do gustu. Artysta, oprócz brawurowo wykonywanych swoich piosenek-przebojów, w sposób dowcipny i przenikliwy potrafił przedstawić otaczającą nas rzeczywistość. Opowiadał o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał, również w lokalnej, kutnowskiej prasie. Publiczność żywo reagowała i obdarzyła artystę burzliwymi oklaskami. Warto dodać, że po występie wszystkie panie obdarowane zostały różami, bo trzeba wiedzieć, iż Kutno to miasto róż.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl