Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Warsztaty gastronomiczne dla gimnazjalistów

warsztaty gastronomiczne dla gimnazjalistow 1 20180313 1387219751W murach naszej szkoły po raz kolejny mieliśmy okazję gościć uczniów Publicznego Gimnazjum z Kowala, którzy uczestniczyli w warsztatach wypiekania kręciołek spod Kowala. Kręciołki to produkt regionalny wypromowany przez naszą szkołę. Czujemy się więc niejako w obowiązku, by tradycję wypieku tego smakołyku przekazywać kolejnym pokoleniom. Uczniowie z III klasy gimnazjum najpierw wysłuchali krótkiej historii tradycji wypiekania słodkich drożdżówek na Kujawach, a następnie sami przystąpili do zrobienia kręciołek.

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem pani Alicji Gołembiewskiej – Lewandowskiej, nauczyciela przedmiotów zawodowych. Cieszymy się, że słodkie bułeczki wszystkim smakowały. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli spotkać się z młodszymi kolegami w naszej szkole. Najbliższa okazja już niebawem – 22 i 23 marca zapraszany wszystkich na Dni Otwarte szkoły, na których będzie można zwiedzić zarówno pracownie żywieniowe, jak i warsztaty mechanizacyjne oraz budynek główny, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Zapraszamy!

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl