Warsztaty gastronomiczne dla gimnazjalistów

warsztaty gastronomiczne dla gimnazjalistow 1 20180313 1387219751W murach naszej szkoły po raz kolejny mieliśmy okazję gościć uczniów Publicznego Gimnazjum z Kowala, którzy uczestniczyli w warsztatach wypiekania kręciołek spod Kowala. Kręciołki to produkt regionalny wypromowany przez naszą szkołę. Czujemy się więc niejako w obowiązku, by tradycję wypieku tego smakołyku przekazywać kolejnym pokoleniom. Uczniowie z III klasy gimnazjum najpierw wysłuchali krótkiej historii tradycji wypiekania słodkich drożdżówek na Kujawach, a następnie sami przystąpili do zrobienia kręciołek.

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem pani Alicji Gołembiewskiej – Lewandowskiej, nauczyciela przedmiotów zawodowych. Cieszymy się, że słodkie bułeczki wszystkim smakowały. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli spotkać się z młodszymi kolegami w naszej szkole. Najbliższa okazja już niebawem – 22 i 23 marca zapraszany wszystkich na Dni Otwarte szkoły, na których będzie można zwiedzić zarówno pracownie żywieniowe, jak i warsztaty mechanizacyjne oraz budynek główny, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Zapraszamy!