Spotkanie z amerykańskim dyplomatą

spotkanie z amerykaskim dyplomat 1 20180410 1546130690W dniu 5.04.2018 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z dyplomatą Ambasady USA w Warszawie. Spotkanie, prowadzone w języku angielskim, zorganizowane było przez Kujawską Szkołę Wyższą w ramach projektu Meet America. Pan David Orton wygłosił prelekcję na temat 100-lecia relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i USA. Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa, ponadprogramowa lekcja języka angielskiego, której wysłuchali z dużym zainteresowaniem.

Po części oficjalnej, spotkanie przybrało mniej formalny charakter. Amerykański gość przedstawił młodzieży możliwości wzięcia udziału w licznych programach edukacyjno-zarobkowych, realizowanych przez uczelnie na terenie Stanów Zjednoczonych, które koordynuje Ambasada USA. Pan Orton zachęcił słuchaczy do zadawania pytań dotyczących zarówno jego pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Młodzi ludzie zasypali prelegenta gradem pytań, na które starał się wyczerpująco i szczerze odpowiadać. Wśród najbardziej aktywnych był uczeń klasy II TŻ, Marcel Rojewski. Został on nagrodzony przez asystentkę dyplomaty licznymi gadżetami. Gratulujemy Marcelowi odwagi i umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.

21 Wrz
Agro Show Bednary