Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Spotkanie z amerykańskim dyplomatą

spotkanie z amerykaskim dyplomat 1 20180410 1546130690W dniu 5.04.2018 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z dyplomatą Ambasady USA w Warszawie. Spotkanie, prowadzone w języku angielskim, zorganizowane było przez Kujawską Szkołę Wyższą w ramach projektu Meet America. Pan David Orton wygłosił prelekcję na temat 100-lecia relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i USA. Dla uczniów naszej szkoły była to ciekawa, ponadprogramowa lekcja języka angielskiego, której wysłuchali z dużym zainteresowaniem.

Po części oficjalnej, spotkanie przybrało mniej formalny charakter. Amerykański gość przedstawił młodzieży możliwości wzięcia udziału w licznych programach edukacyjno-zarobkowych, realizowanych przez uczelnie na terenie Stanów Zjednoczonych, które koordynuje Ambasada USA. Pan Orton zachęcił słuchaczy do zadawania pytań dotyczących zarówno jego pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Młodzi ludzie zasypali prelegenta gradem pytań, na które starał się wyczerpująco i szczerze odpowiadać. Wśród najbardziej aktywnych był uczeń klasy II TŻ, Marcel Rojewski. Został on nagrodzony przez asystentkę dyplomaty licznymi gadżetami. Gratulujemy Marcelowi odwagi i umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl