Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Udział w XLII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Karolewie

udzia w xlii olimpiadzie wiedzy i umiejtnoci rolniczych w karolewie 1 20180423 1316087597W dniu 20 kwietnia 2018 r. w całej Polsce odbywały się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasz rejon obejmuje województwo Kujawsko-Pomorskie i Pomorskie, a miejscem, gdzie rozgrywała się Olimpiada był Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie niedaleko Bydgoszczy. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów sprawdzających wiedzę i umiejętności rolnicze organizowanych w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Uczniowie rywalizowali w 6 blokach tematycznych. Eliminacje okręgowe składały nie tylko z części teoretycznej, ale też z praktycznej. Maksymalnie można było zdobyć 120 punktów - 60 za test i po 20 za trzy zadania w części praktycznej. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie: Ksenia Widawska - gastronomia, Szymon Wiliński - mechanizacja rolnictwa, Adam Ziółkowski - produkcja zwierzęca oraz produkcja roślinna - Paweł Człapiński. Najlepszy wynik osiągnęła Ksenia Widawska (106 punktów) – niestety od zakwalifikowania się do ostatniego etapu ogólnopolskiego dzielił ją zaledwie 1 punkt. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia