Udział w XLII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Karolewie

udzia w xlii olimpiadzie wiedzy i umiejtnoci rolniczych w karolewie 1 20180423 1316087597W dniu 20 kwietnia 2018 r. w całej Polsce odbywały się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasz rejon obejmuje województwo Kujawsko-Pomorskie i Pomorskie, a miejscem, gdzie rozgrywała się Olimpiada był Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie niedaleko Bydgoszczy. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów sprawdzających wiedzę i umiejętności rolnicze organizowanych w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Uczniowie rywalizowali w 6 blokach tematycznych. Eliminacje okręgowe składały nie tylko z części teoretycznej, ale też z praktycznej. Maksymalnie można było zdobyć 120 punktów - 60 za test i po 20 za trzy zadania w części praktycznej. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie: Ksenia Widawska - gastronomia, Szymon Wiliński - mechanizacja rolnictwa, Adam Ziółkowski - produkcja zwierzęca oraz produkcja roślinna - Paweł Człapiński. Najlepszy wynik osiągnęła Ksenia Widawska (106 punktów) – niestety od zakwalifikowania się do ostatniego etapu ogólnopolskiego dzielił ją zaledwie 1 punkt. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.