Jarmark Kazimierzowski AD 2018

jarmark kazimierzowski ad 2018 1 20180502 1652101889Rokrocznie nasza szkoła bierze udział w Jarmarku Kazimierzowskim, tak było i tym razem. W dniu 01.05.2018 r., przy prawdziwie letniej pogodzie, z udziałem tłumu uczestników, nieopodal naszego budynku, na wolnym powietrzu przy Kowalskim Centrum Społeczno-Kulturalnym od południa do nocy uczestniczyliśmy w różnego rodzaju atrakcjach. Jarmark tradycyjnie rozpoczął się barwnym przemarszem historycznym od szkół przy ul. Piwnej do Placu Rejtana, gdzie ustawiono już nowy pomnik (który uroczyście odsłonięty zostanie 11 listopada br.) i dalej do pomnika Kazimierza Wielkiego, gdzie złożono wiązankę kwiatów, wypuszczono setki gołębi oraz członkowie Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oddali honorowe wystrzały z armatki.

Aby uczcić 100-lecie niepodległości Ojczyzny, uczestnicy korowodu nieśli około 30-metrową biało-czerwoną flagę. Wśród maszerujących nie mogło zabraknąć króla Kazimierza III Wielkiego, który dumnie kroczył w towarzystwie władz miasta, a dalej maszerowały dzieci i młodzież kowalskich szkół i instytucji w strojach historycznych i galowych. Nasi uczniowie tradycyjnie wystąpili w rynsztunku rycerstwa polskiego oraz krzyżackiego, a dziewczyny w historycznych sukniach z okresu Księstwa Warszawskiego. Przed występami prezes kowalskiego koła Regionalnego Związku Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej T. Naraziński uhonorował dyr. Wojciecha Rudzińskiego pamiątkową statuetką w podziękowaniu za wzorową współpracę szkoły i związku pszczelarskiego za czasów jego dyrektorowania. Podczas imprezy na mieszkańców Kowala i przyjezdnych gości czekało wiele atrakcji: m.in.: występy uczniów kowalskich szkół oraz takich gwiazd jak Olga Bończyk, Dorota Helbin, a także Andrzej Koziński. Tu trzeba nadmienić, iż z dużym uznaniem spotkał się występ zespołu akrobatycznego trzech dziewcząt, w którym wystąpiła nasza uczennica I klasy Szkoły Branżowej I stopnia Alicja Brylińska. W czasie Jarmarku odbył się też VII Ogólnopolski Turniej Szachowy im. Kazimierza Wielkiego. W namiotach prezentowały się rozmaite instytucje i firmy działające na lokalnym rynku. Można też było obejrzeć i zakupić wyroby artystów ludowych oraz posilić się grochówką, żurkiem, kiełbasą oraz goframi. Te ostatnie serwowane były w naszym namiocie, przygotowanym i obsługiwanym przez uczniów klas żywieniowych naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Przy tym stoisku, tak jak w tatach ubiegłych, wystawiony został kabriolet reklamujący nasz Zespół Szkół, wykonany przez uczniów w szkolnych warsztatach.

31Maj
31 05 2018