Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Jarmark Kazimierzowski AD 2018

jarmark kazimierzowski ad 2018 1 20180502 1652101889Rokrocznie nasza szkoła bierze udział w Jarmarku Kazimierzowskim, tak było i tym razem. W dniu 01.05.2018 r., przy prawdziwie letniej pogodzie, z udziałem tłumu uczestników, nieopodal naszego budynku, na wolnym powietrzu przy Kowalskim Centrum Społeczno-Kulturalnym od południa do nocy uczestniczyliśmy w różnego rodzaju atrakcjach. Jarmark tradycyjnie rozpoczął się barwnym przemarszem historycznym od szkół przy ul. Piwnej do Placu Rejtana, gdzie ustawiono już nowy pomnik (który uroczyście odsłonięty zostanie 11 listopada br.) i dalej do pomnika Kazimierza Wielkiego, gdzie złożono wiązankę kwiatów, wypuszczono setki gołębi oraz członkowie Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oddali honorowe wystrzały z armatki.

Aby uczcić 100-lecie niepodległości Ojczyzny, uczestnicy korowodu nieśli około 30-metrową biało-czerwoną flagę. Wśród maszerujących nie mogło zabraknąć króla Kazimierza III Wielkiego, który dumnie kroczył w towarzystwie władz miasta, a dalej maszerowały dzieci i młodzież kowalskich szkół i instytucji w strojach historycznych i galowych. Nasi uczniowie tradycyjnie wystąpili w rynsztunku rycerstwa polskiego oraz krzyżackiego, a dziewczyny w historycznych sukniach z okresu Księstwa Warszawskiego. Przed występami prezes kowalskiego koła Regionalnego Związku Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej T. Naraziński uhonorował dyr. Wojciecha Rudzińskiego pamiątkową statuetką w podziękowaniu za wzorową współpracę szkoły i związku pszczelarskiego za czasów jego dyrektorowania. Podczas imprezy na mieszkańców Kowala i przyjezdnych gości czekało wiele atrakcji: m.in.: występy uczniów kowalskich szkół oraz takich gwiazd jak Olga Bończyk, Dorota Helbin, a także Andrzej Koziński. Tu trzeba nadmienić, iż z dużym uznaniem spotkał się występ zespołu akrobatycznego trzech dziewcząt, w którym wystąpiła nasza uczennica I klasy Szkoły Branżowej I stopnia Alicja Brylińska. W czasie Jarmarku odbył się też VII Ogólnopolski Turniej Szachowy im. Kazimierza Wielkiego. W namiotach prezentowały się rozmaite instytucje i firmy działające na lokalnym rynku. Można też było obejrzeć i zakupić wyroby artystów ludowych oraz posilić się grochówką, żurkiem, kiełbasą oraz goframi. Te ostatnie serwowane były w naszym namiocie, przygotowanym i obsługiwanym przez uczniów klas żywieniowych naszej szkoły pod opieką nauczycieli. Przy tym stoisku, tak jak w tatach ubiegłych, wystawiony został kabriolet reklamujący nasz Zespół Szkół, wykonany przez uczniów w szkolnych warsztatach.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia