Przygotowujemy się do wyjazdu na praktyki zawodowe do Niemiec

przygotowujemy si do wyjazdu na praktyki zawodowe do niemiec 1 20180517 1153920260W ramach realizacji projektu PO WER pt. „Doskonalenie praktyczne umiejętności zdobytych w szkole przez staż zagraniczny szansą na zmniejszenie bezrobocia wśród absolwentów Technikum w Kowalu”, w naszej szkole odbywają się spotkania młodzieży, podczas których przygotowują się do odbywania praktyk zawodowych w Niemczech. Uczestniczą w nich uczniowie z klasy Technikum kształcącym się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Będą oni odbywać staż w niemieckich przedsiębiorstwach z branży gastronomicznych m.in w Mensa am Park in Leipzig, Mensa in Elsterbecken in Leipzig, DHL Kantine in Leipzig, Mensa Liebigstraβe in Leipzig oraz w stołówce akademickiej Mensa Academica in Leipzig. Podczas odbywających się w czasie weekendów zajęć praktycznych i teoretycznych, utrwalają wiedzę i umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej. Zajęcia te pozwalają zmniejszyć poziom stresu przed pracą w nowym środowisku, a jednocześnie pozwalają doskonalić warsztat pracy.

31Maj
31 05 2018