Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik rolnik
 • technik agrobiznesu
 • technik turystyki na obszarach wiejskich

Szczegóły oferty...

Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik

Szczegóły oferty...

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • T.06 – sporządzanie potraw i napojów (zawód: kucharz)
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
 • R.17 - organizacja i nadzór produkcji rolniczej i pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)

Szczegóły oferty...

Rejs jachtem po Zatoce Gdańskiej

rejs jachtem po zatoce gdaskiej 1 20180918 1262102961W dniach 7-13 września 2018 r. odbyliśmy rejs po Zatoce Gdańskiej, podczas którego zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Zaraz po przyjeździe do portu i wejściu na pokład naszego jachtu „Barlovento II” i pozostawieniu na nim swoich rzeczy, wybraliśmy się na Westerplatte. Tam zwiedziliśmy muzeum oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem, który doskonale każdy Polak zna, po czym wróciliśmy do Gdańska, by tam obejrzeć Muzeum Solidarności, gdzie na pamiątkowej ścianie zostawiliśmy swój podpis. Następnego dnia naszym jachtem popłynęliśmy na Hel.

Tam zwiedziliśmy bunkier o nazwie „Makabra XX wieku’’, odwiedziliśmy fokarium oraz zażyliśmy kąpieli w Morzu Bałtyckim. Następnego ranka wyruszyliśmy do Sopotu. Tam wybraliśmy się na spacer po mieście oraz dobrze znanym wszystkim Sopockim Molo. Wieczorem całą grupą wraz z opiekunami udaliśmy się do kina na film „Dywizjon 303’’, po czym wybraliśmy się na wieczorny spacer po plaży. Następnego dnia naszej wyprawy miejską kolejką z Sopotu udaliśmy się do Gdyni, by tam zwiedzić okręt-muzeum „Błyskawica” oraz pobliskie akwarium. Podczas trwania rejsu mieliśmy znakomite humory i mimo tego, że byliśmy z różnych szkół, bardzo dobrze się dogadywaliśmy już od pierwszego dnia, co mogą potwierdzić słowa pomysłodawcy rejsu, Pana Mariana Basy dyrektora ZS CKR w Sypniewie , który stwierdził: „Gdy patrzę na was, to nigdy bym nie powiedział, że poznaliście się dziś i że jesteście z innych szkół, tak się świetnie dogadujecie”. Niestety nadszedł czas pożegnania i powrotu do domu. Był smutek i były łzy, jednakże nasza zgrana grupa zostaje w ciągłym kontakcie. Mamy wielką nadzieję, że będzie jeszcze więcej takich wspólnych wyjazdów!

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik rolnik
 • technik agrobiznesu
 • technik turystyki na obszarach wiejskich


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik

 

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • T.06 – sporządzanie potraw i napojów (zawód: kucharz)
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
 • R.17 - organizacja i nadzór produkcji rolniczej i pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)
f t g m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia

10 Cze
Wyjazd do Energylandii
10 06 2019 - 12 06 2019
17 Cze