Uczestniczyliśmy w I Ogólnopolskim Konkursie Orki Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

uczestniczylimy w i ogolnopolskim konkursie orki szko rolniczych prowadzonych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi 1 20180926 1819034580W dniu 24 września odbył się I Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i |Rozwoju Wsi. Konkurs został zorganizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie. W zmaganiach konkursowych brały udział 22 szkoły, po jednym uczniu ze szkoły. Następnie zawodnicy zostali przydzieleni do numeru startowego oraz zestawu do orki (ciągnika i pługa). Wylosowane poletka były tak przygotowane, aby wszyscy uczestnicy konkursu mieli zbliżone warunki. Jakość oraz wykonanie orki oceniali sędziowie.

Tym razem reprezentantowi naszej szkoły nie udało się stanąć na podium. Przeciwnicy okazali się troszeczkę lepsi. Jednak Rafał Zieliński nie wrócił z pustymi rękami. Otrzymał upominek w postaci wiertarko - wkrętarki. Dodajmy, że zmagania konkursowe obserwował i nagrody wręczał podsekretarz stanu Rafał Romanowski. Równolegle z konkursem orki rozgrywały się zawody strzeleckie, w których brali udział uczniowie oraz opiekunowie z zaprzyjaźnionych szkół rolniczych. Przy okazji tych wydarzeń odbył się także pokaz maszyn rolniczych.