Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Uczestniczyliśmy w I Ogólnopolskim Konkursie Orki Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

uczestniczylimy w i ogolnopolskim konkursie orki szko rolniczych prowadzonych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi 1 20180926 1819034580W dniu 24 września odbył się I Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i |Rozwoju Wsi. Konkurs został zorganizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie. W zmaganiach konkursowych brały udział 22 szkoły, po jednym uczniu ze szkoły. Następnie zawodnicy zostali przydzieleni do numeru startowego oraz zestawu do orki (ciągnika i pługa). Wylosowane poletka były tak przygotowane, aby wszyscy uczestnicy konkursu mieli zbliżone warunki. Jakość oraz wykonanie orki oceniali sędziowie.

Tym razem reprezentantowi naszej szkoły nie udało się stanąć na podium. Przeciwnicy okazali się troszeczkę lepsi. Jednak Rafał Zieliński nie wrócił z pustymi rękami. Otrzymał upominek w postaci wiertarko - wkrętarki. Dodajmy, że zmagania konkursowe obserwował i nagrody wręczał podsekretarz stanu Rafał Romanowski. Równolegle z konkursem orki rozgrywały się zawody strzeleckie, w których brali udział uczniowie oraz opiekunowie z zaprzyjaźnionych szkół rolniczych. Przy okazji tych wydarzeń odbył się także pokaz maszyn rolniczych.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia