Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Ponownie warsztaty w ramach kampanii „Polska smakuje”

ponownie warsztaty w ramach kampanii polska smakuje 1 20181218 1999287684Dnia 14 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się ponownie warsztaty z zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach prowadzonej kampanii „Polska smakuje. – Dania regionalne typowe dla województwa kujawsko –pomorskiego”. Warsztaty poprowadził Łukasz Szewczyk, znany i ceniony doradca kulinarny oraz specjalista w zakresu carvingu i kuchni molekularnej. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy I Technikum kształcącym się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II klasy Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharz pod opieką nauczycieli z bloku żywienia.

Podczas wykładów uczniowie dowiadywali się o zasadach zdrowego odżywiania, produktach ekologicznych i certyfikowanych, a także prowadzeniu zdrowego trybu życia. Część praktyczna polegała na samodzielnym przygotowaniu potraw przez uczniów. Były to: zupa z bani- dyni, jarzynowa, żebro w kapuście oraz kluski ziemniaczane z serem. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach i wykonywała przydzielone im zadania, a spotkanie skończyło się wspólną degustacją przygotowanych potraw.