Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej dobiegają końca

2019 artykul o egzaminachW dniach 9-10 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali uczniowie klas IV Technikum kształcącym w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa oraz 3 klasa Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie klasy 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej mają przed sobą jeszcze egzamin praktyczny, który odbędzie się 21 stycznia. Młodzież musiała zmierzyć się z testem pisemnym trwającym 60 min oraz zadaniem praktycznym, na rozwiązanie którego, w zależności od kwalifikacji uczniowie mieli od 120 d0 180 min. Łącznie do egzaminu przystąpiło ponad 49 osób. Termin ogłaszania wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zwodzie Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła na 23 marca 2019 r.