Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Byliśmy na kolejnym festynie w Kłóbce

kobka 10092017 1 20171016 1686780293W minioną niedzielę odbył się ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Dobra gospodyni ma zawsze pełno w skrzyni”, który odbył się w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Celem spotkania było pokazanie tradycyjnych prac domowych i gospodarskich związanych ze zbiorem płodów rolnych, ich przechowywaniem i przetwórstwem na zimę. Na terenie skansenu odbywały się również pokazy szatkowania i ubijania kapusty, suszenia owoców, wypieku podpłomyków, ustawiania do pracy wiatraka „koźlaka”, czyszczenia i obróbki zboża oraz produkcji oleju. Dzieci mogły brać udział w warsztatach wyrobu podpłomyków, plecionkarskich oraz druku wzorów z kapusty za pomocą drewnianego stempla.

Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągały kramy z haftami, rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, plecionkarskimi, garncarskimi, obrazami, biżuterią, ozdobami ze słomy, bibuły, masy solnej oraz ze swojskim jadłem. Na festynie nie mogło zabraknąć naszych tegorocznych maturzystów, którzy raczyli zwiedzających naleśnikami z różnymi farszami, pierogami, tradycyjnym kujawskim żurem, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Na łasuchów czekały domowe wypieki. Było smakowicie, więc nic dziwnego, że wszystkim dopisywały humory. Jak to wszystko wyglądało można obejrzeć w naszej galerii.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia