Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Uruchomiliśmy Wirtualną Gazetkę Szkolną

uruchomilimy wirtualn gazetk szkoln 1 20190311 1147605859Od początku marca 2019 r. zaczęła funkcjonować w naszym zespole szkół Wirtualna Gazetka Szkolna. Na ekranie LCD, zainstalowanym na ścianie korytarza na I piętrze budynku głównego, wyświetlane są informacje związane z funkcjonowaniem placówki. Odtwarzacz multimedialny ze specjalnym oprogramowaniem pozwala na podawanie non stop najprzeróżniejszych wiadomości, zdjęć, filmów etc. W pamięci urządzenia wgrane są też gotowe slajdy, np. zegar odmierzający czas do wakacji czy egzaminów maturalnych, losowanie „szczęśliwego numerka”, kronika historyczna, fiszki językowe, przyrodnicze, przedmiotowe, zdefiniowane wydarzenia.

Cała społeczność szkolna może śledzić pojawiające się w gazetce informacje i relacje z niedawno zakończonych wydarzeń (obecnie króluje reportaż z tygodniowego wyjazdu do Poronina na obóz narciarski). Dzięki aplikacji „Reporter” można zamieszczać zdjęcia i filmiki bezpośrednio z urządzeń mobilnych, co zajmuje zaledwie kilkanaście sekund. Dodajmy, że twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik


Dzienne Technikum - 4 letnie:

 • technik agrobiznesu
 • technik rolnik
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik turystyki wiejskiej


Zaoczna Szkoła Policealna 2-letnia:

 • technik turystyki wiejskiej

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
 • kursy rolnicze i żywieniowe
f m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl