Copyright 2019 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik rolnik
 • technik agrobiznesu
 • technik turystyki na obszarach wiejskich

Szczegóły oferty...

Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik

Szczegóły oferty...

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • T.06 – sporządzanie potraw i napojów (zawód: kucharz)
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
 • R.17 - organizacja i nadzór produkcji rolniczej i pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)

Szczegóły oferty...

Zaproszenie do KUBOTY

zaproszenie do kuboty 1 20190528 1571741260W dniu 23 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do firmy POLSAD, która jest przedstawicielem firmy KUBOTA w Polsce. Japoński koncern Kubota działa na świecie już blisko 120 lat. Zapoczątkowana w 1890 r. firma dostarcza na światowy rynek szeroki wachlarz produktów m.in. do branży budowlanej, rolniczej, transportowej. W Polsce Kubota znana jest głównie jako producent wysokiej jakości silników Diesla stosowanych m.in. przez wielu cenionych producentów maszyn budowlanych. W 2004 r. koncern wszedł do Polski ze sprzętem rolniczym.

Od tego czasu, by być bliżej swych klientów, tworzy stale powiększającą się sieć dealerską. Na terenie województwa łódzkiego, częściowo wielkopolskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego jest reprezentowany przez firmę POLSAD JACEK KORCZAK w jej czterech oddziałach: w Kutnie, w Starym Mieście k. Konina, w Fabianowie k. Kalisza i w Rzgowie k. Łodzi. W gamie oferowanych ciągników Kubota są zarówno ciągniki o przeznaczeniu komunalnym, które mogą pracować z rozmaitym osprzętem: kosiarkami, zamiatarkami itp., jak i ciągniki rolnicze ze specjalną wersją tzw. Narrow (wąską) dedykowaną do gospodarstw sadowniczych. Nowa seria ciągników rolniczych Kubota serii M w wersjach od 60 do 128 KM jest następcą znanej polskim rolnikom wersji ME. Traktory Kubota są w standardzie bogato wyposażone m.in.. w klimatyzację, dwie prędkości WOM, obciążniki, a także - co najważniejsze - w rewers hydrauliczny, który umożliwia zmianę kierunku jazdy bez potrzeby używania sprzęgła na każdym biegu, co znacznie ułatwia prace z agregowanymi maszynami na uwrociach, a szczególnie z ładowaczem czołowym, przy którym jest to niezastąpione. W mocniejszych modelach operator ma do dyspozycji również wzmacniacz momentu obrotowego, dzięki czemu liczba przełożeń zwiększa się aż do 36 biegów do przodu i do tyłu. Atutami najmocniejszej jednostki (M128X) są: funkcja AUTO - pozwalająca na automatyczne przełączenie niektórych biegów z regulowaną czułością działania oraz funkcja Bi-Speed Turn skutecznie zmniejszająca promień zawracania ciągnika. Uczniowie mogli również skorzystać z jazdy próbnej ciągnikami po placu zakładowym, co bardzo się wszystkim podobało.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik rolnik
 • technik agrobiznesu
 • technik turystyki na obszarach wiejskich


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik

 

Kurs kwalifikacyjny

 • R.03 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • R.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • T.06 – sporządzanie potraw i napojów (zawód: kucharz)
 • R.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
 • R.17 - organizacja i nadzór produkcji rolniczej i pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)
f t g m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia

2 Sty
Dzień wolny od zajęć
Data 02 01 2020
3 Sty
Dzień wolny od zajęć
Data 03 01 2020
23 Sty
Zebranie z rodzicami
Data 23 01 2020 16:00