Copyright 2020 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik rolnik
 • technik agrobiznesu
 • technik turystyki na obszarach wiejskich

Szczegóły oferty...

Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik

Szczegóły oferty...

Kurs kwalifikacyjny

 • RL.03 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • RL.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • TG.07 – sporządzanie potraw i napojów (zawód: kucharz)
 • RL.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
 • RL.17 - organizacja i nadzór produkcji rolniczej i pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)

Szczegóły oferty...

II Bałtycki Rejs Szkół Prowadzonych przez Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi

ii batycki rejs szko prowadzonych przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi 1 20190909 1656849849W dniach 31.08 – 03.09. 2019 r. uczniowie naszej szkoły – Adam Lewandowski i Marceli Skalski mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji Bałtyckiego Rejsu Szkół Ministerialnych. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym uczestniczkami I Rejsu były: Alicja Brylińska i Weronika Lewandowska. Oto wspomnienia naszych uczniów:
„Rejs rozpoczął się w Gdyni. Tam, po wejściu na pokład jachtu „Cosmo”, przeszliśmy szkolenie teoretyczne z zasad bezpieczeństwa i przebywania na jachcie. Nasza przygoda rozpoczęła się od własnoręcznie przygotowanego obiadu w kuchni na jachcie, którą wilki morskie nazywają kambuzem. Po obiedzie mieliśmy okazję zwiedzić jeszcze port morski w Gdyni, a także Muzeum Marynarki Wojennej, okręty Dar Pomorza i ORP Błyskawicę. Po zwiedzaniu miasta wypłynęliśmy na morze, by o 4.45 przybyć na Westerplatte, gdzie odbywały się właśnie uroczyste obchody 80-tej rocznicy wybuchy II wojny światowej.

Bycie w tym czasie, w takim miejscu to niesamowite przeżycie, które pewnie na zawsze zostanie w naszych sercach i w pamięci. W Gdańsku zwiedziliśmy Muzeum „Solidarności” i Muzeum II Wojny Światowej. Mieliśmy też czas, by przejść się urokliwą gdańską starówką. Z Gdańska popłynęliśmy na Hel. W miejscu, gdzie znajduje się początek Polski, zwiedziliśmy latarnię morską, a także spędziliśmy miło czas na helskiej plaży. Kolejnego dnia płynęliśmy już do Sopotu, by przejść się po najsłynniejszym w Polsce molo i zobaczyć najważniejsze miejsca w tym pięknym kurorcie. Z Sopotu wróciliśmy jachtem do Gdyni, gdzie nastąpiło podsumowanie rejsu i wręczenie świadectw potwierdzających udział w tej niezapomnianej przygodzie. Cały wyjazd był nie tylko fantastyczną rozrywką, ale także piękną lekcją patriotyzmu, podstaw żeglugi morskiej i sprawdzianem dla hartu ducha. Wyjazdowi towarzyszyła cudowna atmosfera. W rejsie brała udział młodzież z czterech szkół rolniczych z różnych części Polski. Bardzo szybko zawiązały się przyjaźnie i mimo dzielących nas kilometrów będziemy chcieli te znajomości podtrzymywać. Już nie możemy się doczekać kolejnego rejsu, na który na pewno będziemy chcieli się wybrać”.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik rolnik
 • technik agrobiznesu
 • technik turystyki na obszarach wiejskich


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • rolnik
 • kucharz
 • piekarz
 • cukiernik

 

Kurs kwalifikacyjny

 • RL.03 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • RL.04 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • TG.07 – sporządzanie potraw i napojów (zawód: kucharz)
 • RL.16 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
 • RL.17 - organizacja i nadzór produkcji rolniczej i pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)
f t g m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia

4 Maj
Dzień wolny od zajęć
Data 04 05 2020
28 Maj
Zebranie z rodzicami
Data 28 05 2020 16:00
12 Cze
Dzień wolny od zajęć
Data 12 06 2020