Konkurs „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan rolnika”

Utworzono: wtorek, 30 czerwiec 2020
Andrzej Zdrojewski - Dyrektor szkoły

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że wkrótce rozpocznie się II edycja Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan rolnika”, pod patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Ubiegłoroczny konkurs, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół nadzorowanych przez Ministerstwo. Dla laureatów konkursu przewidziano niezwykle cenne nagrody.

Konkurs promuje wśród młodzieży, a w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpieczne zachowania związane z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzuje „Wizję Zero” w rolnictwie – międzynarodową kampanię społeczną, której zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym. „Wizja Zero” promuje Siedem Złotych Zasad wspierających Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan, zwłaszcza dobrostan rolników, by całkowicie wyeliminować wypadki i choroby zawodowe, stworzyć rolnikom lepsze warunki pracy i życia w gospodarstwach. Kampania jest częścią wielu działań prewencyjnych KRUS.

Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

W dniu 30 czerwca br. odbędzie się konferencja inaugurująca tegoroczną edycję Konkursu, którą będzie można śledzić na żywo na stronie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na portalu społecznościowym Facebook.

Wszelkie informacje o konkursie będą dostępne na stronach internetowych KRUS od 30 czerwca, w zakładce https://www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/moja-wizja-zero