Copyright 2022 - Zespół Szkół CKR im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu. Prawa autorskie zastrzeżone.

Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe

    Szczegóły oferty...

Podanie...

Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • kucharz

    Szczegóły oferty... 

Podanie...

 

 Zaoczna Branżowa Szkoła II Stopnia:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych

    Szczegóły oferty...

Podanie...

 Kursy kwalifikacyjne:

 • HGT.02 - przygotowanie i wydawanie dań (zawód: kucharz)
 • ROL.04 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • ROL.03 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • ROL.09 - organizacja i nadzorowanie produkcji pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)
 • ROL.10 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)

    Szczegóły oferty...

Podanie...

Wizyta włocławskich przewodników

wizyta wocawskich przewodnikow 1 20220615 1468551369W dniu 8 czerwca 2022 r. do Kowala przybyła grupa włocławskich przewodników, aby obejrzeć miejscowe atrakcje turystyczne, w tym nasze szkolne Muzeum. Oprowadzającym był wicedyrektor Arkadiusz Ciechalski. Goście zwiedzanie rozpoczęli o najwartościowszego zabytku, czyli kościoła pw. św. Urszuli. Przewodnicy wysłuchali historii powstania i architektonicznych przeobrażeń tej świątyni, poznali szereg ciekawych zabytków, w tym ołtarzy, obrazów, popiersia Kazimierza Wielkiego, epitafiów etc. Następnie przeszli pod dąb pamięci poświęcony kpt. Stanisławowi Kretkowskiemu, a później udali się do naszej szkoły, by obejrzeć eksponaty zgromadzone w naszym Muzeum. Większość z nich pojawiła się tu po raz pierwszy i wszyscy byli pod wrażeniem zgromadzonych tu artefaktów. Niektórzy zadeklarowali chęć przekazania do zbiorów muzealnych starych przedmiotów i urządzeń.

Kolejnym etapem wizyty przewodników był spacer wzdłuż ulicy Zamkowej i wysłuchanie relacji o dziejach tutejszej warowni. Na koniec wszyscy spacerkiem przeszli pod pomnik Kazimierza Wielkiego, a następnie udali się na kowalską nekropolię, by obejrzeć kaplicę grobową Kretkowskich oraz nagrobki wybitnych osobistości, którzy na trwałe zapisali się w dzieje miasta i regionu. Dodać też trzeba, że przed I wojną światową grupa członków Kujawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego pod przewodnictwem Cypriana Apanowicza również przyjechała do Kowala, aby szukać śladów historii i obecności Kazimierza Wielkiego w naszym mieście. Zorientowali się, że w tzw. skrzyni, umieszczonej w dzwonnicy, znajdują się dokumenty miejskie (m.in. z pobytu wojsk napoleońskich na tych terenach). Próbowali nakłonić ówczesnych rajców, aby przekazać je do tworzonego przez nich Muzeum, ale bez skutku. Dokumenty te tak dokładnie zostały schowane, że do tej pory nikt o nich nic nie wie.

BIP Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Logo SSR szer 200 Erasmus+ logo powerPomorsko-Kujawski Związek Pszczelarski Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko- Dobrzyńskiej We Włocławku Strona archiwalna do 2013 Strona archiwalna do 2017


Dzienne Technikum - 5 letnie:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik żywienia i usług gastronomicznych - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
 • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - rozszerzenie sportowo – mundurowe, bezpieczeństwo pożarowe


Dzienna Branżowa Szkoła I Stopnia:

 • mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
 • kucharz

Zaoczna Branżowa Szkoła II Stopnia:

 • technik żywienia i usług gastronomicznych

 

Kurs kwalifikacyjny

 • HGT.02 - przygotowanie i wydawanie dań (zawód: kucharz)
 • ROL.04 - prowadzenie produkcji rolniczej (zawód: rolnik)
 • ROL.03 - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (zawód: pszczelarz)
 • ROL.09 - organizacja i nadzorowanie produkcji pszczelarskiej (zawód: technik pszczelarz)
 • ROL.10 - organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej (zawód: technik rolnik)
f t g m

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia
Rolniczego im. Kazimierza Wielkiego
ul. Kazimierza Wielkiego 9
87-820 Kowal
NIP: 888-11-45-138
Tel/Fax: 54 284 22 19
Email: zskowal@zskowal.edu.pl

Nadchodzące wydarzenia