Pedagog i psycholog

Psychologia jest nauką, która odkrywa mechanizmy rządzące ludzką psychiką i zachowaniem. Pozwala poznać naturę człowieka i zrozumieć jego postępowanie w różnych sytuacjach życiowych. Wyjaśnia, co czujemy, jak postrzegamy samych siebie i osoby z naszego otoczenia oraz jak kontaktujemy się z innymi ludźmi. Bada wpływ emocji i motywacji na nasze działania, rozwój osobowości i temperamentu, różnice indywidualne i relacje międzyludzkie. Psycholog to specjalista, którego cechuje empatia i otwartość na drugiego człowieka. Jesteśmy codziennie w szkole gotowe do niesienia pomocy i wsparcia naszym uczniom, rodzicom i współpracownikom.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana na terenie szkoły– jest to forma pomocy przeznaczona dla rodziców i dzieci. Opiera się na wspólnej pracy rodziców i dziecka, której celem jest zoptymalizowanie procesów wychowawczych i ewentualnej pomocy przy rozwiązaniu pojawiających się problemów wychowawczych. Poradnictwo wychowawcze skierowane jest zarówno do rodzin, w których pojawiły się trudności wychowawcze takie jak np. konflikty z rodzeństwem, absencja szkolna, zachowania agresywne jak i do rodziców, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności komunikowania się z dzieckiem czy adekwatnego reagowania na różne trudne sytuacje.

Rodzicu, jeśli martwisz się o swoje dziecko, które:

• ma trudności w nauce i nie wiesz jak mu pomóc,
  • nie chce się uczyć, chodzić do szkoły,
  • ma problemy z rówieśnikami, nauczycielami,
  • nie chce rozmawiać o swoich problemach,
  • jest uzależnione od palenia, picia, narkotyków,
  • zbyt dużo czasu poświęca na komputer, telefon,
  • nagle zmieniło swoje zachowanie: stało się zamknięte w sobie, smutne, łatwo wpada w gniew, przestało przestrzegać ustalonych zasad, przestało się uczyć, chodzić do szkoły, zaczęło palić, pić, zażywać narkotyki, używać wulgarnych słów...

możesz napisać:

Monika Trzebińska – psycholog szkolny - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub spotkać się w szkole w godzinach pracy pedagoga i psychologa szkolnego.

GODZINY PRACY PEDAGOGA

• PONIEDZIAŁEK 8.00 - 14.00