Sport

Rafał Jankowski, Krzysztof Moraczewski

sportW zdrowym ciele zdrowy duch

Zawrotne tempo życia, ciągły brak czasu oraz nadmiar obowiązków powodują, iż często zapominamy o zdrowych formach wypoczynku i relaksu. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły, młodzież coraz częściej uczestniczy w zdrowych formach zajęć pozalekcyjnych oraz wypoczynku. W naszej szkole, w ramach zajęć wychowania fizycznego, znaleźć można interesujące propozycje sportowe. Wśród szerokiej gamy dyscyplin, największą popularnością cieszą się: futsal, piłka nożna, ręczna, siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, sporty zimowe m.in. narciarstwo i jazda na łyżwach, lekkoatletyka, strzelectwo sportowe oraz sporty ekstremalne – spływy kajakowe.
Uczniowie rozwijają swoje sportowe pasje biorąc również udział w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kazimierz”. UKS bierze czynnie udział w odbywających się regularnie rozgrywkach futsalu w Choceniu i Kowalu, siatkówki w Baruchowie oraz w licznych turniejach. Do największych sukcesów należy zaliczyć:


Uczniowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Odbywają się rozgrywki między klasami, a także mecze towarzyskie z młodzieżą innych szkół. Ważnym elementem są niewątpliwie wycieczki rowerowe, które cieszą się szczególną popularnością wśród naszej młodzieży. Uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego wyjeżdżają na włocławskie lodowisko czy basen miejski. Coraz częściej organizowane są wyjazdy na narty do Białki Tatrzańskiej, spływy kajakowe czy strzelectwo sportowe w przyszkolnej strzelnicy. Ostatnio uczniowie biorą udział w wyjazdach do największego parku rozrywki w Polsce „Energylandia”.
Młodzież chętnie reprezentuje szkołę w zawodach sportowych na szczeblu regionalnym, powiatowym i wojewódzkim. Zajęcia wychowania fizycznego mają nie tylko charakter zdrowego współzawodnictwa, ale również kojarzą się z relaksem i dobrą zabawą. Ostatnie lata przyniosły wiele sukcesów. Nie sposób wymienić wszystkie odniesione przez uczestników sportowych zmagań. Każdy z nich, choćby najmniejszy, cieszy nie tylko samych zainteresowanych, ale również nauczycieli i całą społeczność szkolną. Mamy nadzieję, iż przyszłość przyniesie kolejne sukcesy, które z całą pewnością zostaną odnotowane na kartach kroniki szkolnej.